KAFEA TERRA AEBE - We love our coffee and hope you enjoy our blend as much as we do - Νάξου 12-14, Παιανία, Τ.Κ. 19002 – Ελλάδα - Τηλ: 213 090 5500 Καλαθοσφαίρηση Αγίας Παρασκευής - Ακαδημίες Τμημάτων Μπάσκετ KAFEA TERRA AEBE - We love our coffee and hope you enjoy our blend as much as we do - Νάξου 12-14, Παιανία, Τ.Κ. 19002 – Ελλάδα - Τηλ: 213 090 5500 Καλαθοσφαίρηση Αγίας Παρασκευής - Ακαδημίες Τμημάτων Μπάσκετ

......... ΧΡΗΣΙΜΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ .........

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ ΕΠΙ ΤΩΝ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 81-73

Κ.Α.Π - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 81-73

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε η ομάδα του Παναγιώτη Κακαλιά,εντός έδρας επί των Μελισσίων στο πλαίσιο της 22ης Αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ'Εθνικής.Δυνατό ξεκίνημα για την ομάδα μας, με καλές άμυνες και ευστοχία στην επίθεση καταφέραμε να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 21-11.Ένα κακό επιθετικά δεύτερο δεκάλεπτο έδωσε την ευκαιρία στην φιλοξενούμενη ομάδα να πλησιάσει σε απόσταση αναπνοής με αποτέλεσμα να κλείσει το ημίχρονο 32-31.Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες πηγαίνανε σώμα με σώμα.Στο τέλος η ομάδα μας έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες να πάρει το παιχνίδι,με αποκορύφωμα το χαμένο τρίποντο από τον νεαρό πλεϊμέικερ της ομάδας μας Πέτρο Ανδρικόπουλο.Αυτό είχε ως αποτέλεσμα το ματς να πάει στην παράταση (66-66).Η συνέχεια άνηκε αποκλειστικά στην ομάδα μας,όπου με μπροστάρηδες τον Γιάννη Ροδοστόγλου,τον Ανδριανό Περδικάρη και τον Γιώργο Κορρέ όπου με 5 πόντους έκαστος,η ομάδα μας κλείδωσε την νίκη.Απολαυστικός για άλλη μια φορα ήταν ο αρχηγός μας Γ.Ροδοστόγλου,ο οποίος πέτυχε 27 πόντους με τρία τρίποντα καθώς και ο ψηλός της ομάδας μας Ανδριανός Περδικάρης που πέτυχε 15 πόντους και έβαλε δύσκολα στους αντίπαλους ψηλούς.

Δεκάλεπτα: 21-11, 33-32, 46-48, 66-66 (κ.α.), 81-73

Διαιτητές: Πόντας, Τηγάνης

ΚΑΠ (Κακαλιάς, Μακρής): Ίβκοβιτς, Ανδρικόπουλος 7(1), Κορρές 12(2), Ετζιάκα 6, Πρίτσος 10, Ζαχαράκης 1, Ροδοστόγλου 27(3), Περδικάρης 15, Σακελλαρόπουλος 3(1), Τζίμης.

Μελίσσια (Σταϊκόπουλος, Μάλαμα): Κύριος 5, Σπυριδάκης 2, Βαθρακοκοίλης 11(2), Βούλγαρης 3, Κοντός 6, Κυπαρίσσης 9(1), Ζήρος 4, Καλογερόπουλος 10, Καραχάλιος 14,  Τζέμης 2,  Παλλαντζάς 6(1).