KAFEA TERRA AEBE - We love our coffee and hope you enjoy our blend as much as we do - Νάξου 12-14, Παιανία, Τ.Κ. 19002 – Ελλάδα - Τηλ: 213 090 5500 Καλαθοσφαίρηση Αγίας Παρασκευής - Ακαδημίες Τμημάτων Μπάσκετ KAFEA TERRA AEBE - We love our coffee and hope you enjoy our blend as much as we do - Νάξου 12-14, Παιανία, Τ.Κ. 19002 – Ελλάδα - Τηλ: 213 090 5500 Καλαθοσφαίρηση Αγίας Παρασκευής - Ακαδημίες Τμημάτων Μπάσκετ

......... ΧΡΗΣΙΜΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ .........

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΩΝ ΤΗΣ Κ.Α.Π ΕΠΙ ΤΗΣ ΤΡΙΠΛΗΣ ΚΟΡΩΝΑΣ...Νίκη μεγάλης βαθμολογικής αλλά και ψυχολογικής σημασίας πέτυχε η ομάδα των Παίδων

Νίκη μεγάλης βαθμολογικής αλλά και ψυχολογικής σημασίας πέτυχε η ομάδα των Παίδων  της ομάδας μας για τη 15η  αγωνιστική στη πρώτη κατηγορία παίδων της ΕΣΚΑ επί της  ΤΡΙΠΛΗΣ ΚΟΡΩΝΑΣ. Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και βρέθηκε μετά από το ίσως και καλύτερο της πρώτο δεκάλεπτο στη σεζόν να προηγείται με 9 πόντους επί των φιλοξενουμένων. Έχοντας τον ίδιο ρυθμό και με πάτημα τη δυνατή άμυνα και αυταπάρνηση των παιχτών μας , καταφέραμε να κλείσουμε το πρώτο μέρος στο +8. Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου <<ανεβάσαμε στροφές>> με αποτέλεσμα η κόρνα της λήξης της 3ης περιόδου να μας βρει μπροστά, με <<αέρα>> 14 πόντων. Ένα νωθρό ξεκίνημα στη τελευταία περίοδο έδωσε το δικαίωμα στην Τριπλή Κορώνα να φέρει το ματς πολύ κοντά , και να μειώσει στο καλάθι με 3 λεπτά να απομένουν για τη λήξη. Οι παίχτες της ομάδας μας στο σημείο αυτό , και κάτω από τις έμπειρες οδηγίες του τεχνικού μας ,coach Ιωαννάτου , αντέδρασαν με ψυχραιμία , ώριμα και με δυο καλές άμυνες , πήραν το παιχνίδι και το τελικό σκορ (58-51) αποτυπώνει το δίκαιο καθ'όλη τη διάρκεια του ματς αποτέλεσμα.Σε ένα δυνατό παιχνίδι με πολλή ένταση και πλούσιο θέαμα, οι παίχτες κατόρθωσαν να κάνουν ένα τεράστιο βήμα στη μάχη της σωτηρίας , και με τη τρίτη τους αυτή συνεχόμενη νίκη <<σκαρφάλωσαν>> στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 6 νίκες - 9 ήττες.

Επιμέρους Σκορ: 1η Περιόδος 25-14, 2η Περιόδος 14-17, 3η Περίοδος 14-8 και 4η Περίοδος 5-12.

Κ.Α.Π (Ιωαννάτος, Γαρδέλης): Σαρηγιάννης, Κωσταρής 13, Μιχαλόπουλος 3, Στεργιόπουλος 18(1), Τσαφαράς 3(1), Λιώνης, Σακελλαρίου 14, Αρσενικός 5, Βουγάς, Δεδεμάδης, Λιακόπουλος , Δούμας 2.