KAFEA TERRA AEBE - We love our coffee and hope you enjoy our blend as much as we do - Νάξου 12-14, Παιανία, Τ.Κ. 19002 – Ελλάδα - Τηλ: 213 090 5500 Καλαθοσφαίρηση Αγίας Παρασκευής - Ακαδημίες Τμημάτων Μπάσκετ KAFEA TERRA AEBE - We love our coffee and hope you enjoy our blend as much as we do - Νάξου 12-14, Παιανία, Τ.Κ. 19002 – Ελλάδα - Τηλ: 213 090 5500 Καλαθοσφαίρηση Αγίας Παρασκευής - Ακαδημίες Τμημάτων Μπάσκετ

......... ΧΡΗΣΙΜΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ .........

ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ 1,5 ΠΟΔΙ ΣΤΗΝ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΟΙ ΠΑΙΔΕΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ

Γ.Σ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ- Κ.Α.Π  60-67

Μεγάλη νίκη-ανατροπή πέτυχε η ομάδα Παίδων του συλλόγου μας την περασμένη Τρίτη επί του Γ.Σ Αγ. Αναργύρων.Η ομάδα μας με νωθρό ξεκίνημα βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ απ' την αρχή του ματς. Χωρίς καθαρό μυαλό και με μεγάλη αστοχία στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρισκόμασταν πίσω στο σκορ για 4 πόντους (31-27). Οι οδηγίες του έμπειρου coach κ. Ιωαννάτου αλλά και η μεγαλύτερη συγκέντρωση των παικτών μας, λειτούργησαν και η ομάδα μας σιγά σιγά έφτασε στο σκορ τον αντίπαλο. Χιτσκοκικό φινάλε επεφύλασσαν οι δύο ομάδες. 2/2 βολές ,για την ισοφάριση με 9'' από τον Δ. Αρσενικό για την ομάδα μας. Φάουλ στην άμυνα μας πάνω σε προσπάθεια για αθλητή του Γ.Σ Αγ. Αναργύρων με μόλις 1,8'' να απομένουν, δίχως να έχουμε την δυνατότητα να καλέσουμε time out. 0/2 βολές(!!!) για τους γηπεδούχους και παράταση. Εκεί με όπλο την άμυνα αλλά και την ευστοχία, δείξαμε την ανωτερότητα μας και καταφέραμε να επιστρέψουμε με το 7ο ροζ φύλλο.

Κ.Α.Π (Ιωαννάτος, Γαρδέλης) : Σαρηγιάννης, Κωσταρής 14(1), Μιχαλόπουλος, Στεργιόπουλος 10(1), Τσαφαράς 2, Λιώνης, Σακελλαρίου 12(1), Αρσενικός 29(3), Βουγάς, Δεδεμάδης, Γιαννακακης, Δούμας.