KAFEA TERRA AEBE - We love our coffee and hope you enjoy our blend as much as we do - Νάξου 12-14, Παιανία, Τ.Κ. 19002 – Ελλάδα - Τηλ: 213 090 5500 Καλαθοσφαίρηση Αγίας Παρασκευής - Ακαδημίες Τμημάτων Μπάσκετ KAFEA TERRA AEBE - We love our coffee and hope you enjoy our blend as much as we do - Νάξου 12-14, Παιανία, Τ.Κ. 19002 – Ελλάδα - Τηλ: 213 090 5500 Καλαθοσφαίρηση Αγίας Παρασκευής - Ακαδημίες Τμημάτων Μπάσκετ

......... ΧΡΗΣΙΜΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ .........

ΝΙΚΗ-ΡΕΒΑΝΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΔΡΙΚΟ ΜΑΣ (57-63)

Νίκη μεγάλης βαθμολογικής αλλά και ψυχολογικής σημασίας πέτυχε η ομάδα μας εχθές το απόγευμα , εκτός έδρας στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής με αντίπαλο την Νέα Ιωνία , με σκορ 57-63.
 Η ομάδα μας μπήκε ζεστή στο ματς , και με οδηγό τον Ν.Πρίτσο , προηγήθηκε στα πρώτα λεπτά ακόμα και με 7 πόντους. Κάπου εκεί οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και κατάφεραν να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο , προηγούμενοι 18-17. Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο δεκάλεπτο , με τις 2 ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ, με αποτέλεσμα , το ημίχρονο να βρίσκει τους γηπεδούχους να προηγούνται με ισχνή διαφορά (33-32).
 Τη διαφορά έκανε το εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο , με πολύ καλή άμυνα και σωστές επιλογές στην επίθεση , καταφέραμε το επιμέρους σκορ 9-20 (!) και προηγηθήκαμε 42-52.
 Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτες μας δείχνοντας ψυχραιμία , και ακολουθώντας τις οδηγίες του έμπειρου τεχνικού μας Π. Κακαλιά κατόρθωσαν να επιτύχουν διπλό στόχο : αφενός , ένα μεγάλο βασει βαθμολογικής θέσης διπλό , αφετέρου την κάλυψη της διαφοράς της ήττας του πρώτου αγώνα ( είχαμε ηττηθεί με διαφορά 5 πόντων).

3 στα 3 λοιπόν για την ομάδα μας , υπό τις οδηγίες του Παναγιώτη Κακαλιά , βαθμολογική ανάσα , αλλά και ψυχολογικό αβαντάζ για τα επόμενα ματς.

Επόμενο ματς , την ερχόμενη Κυριακή 11/2 , με αντίπαλο τον πρωτοπόρο της κατηγορίας Οίακα Ναυπλίου. Η στήριξη του κόσμου μας θα είναι πολύτιμη.

Νέα Ιωνία : (Δαμιανίδης, Μπάκας) Καρτέρης 5(1) , Καραθανασόπουλος 3(1) , Ηλιόπουλος 2 , Φαναριώτης , Γεωργίου 5(1) , Μαυρίδης 2 , Λαμπρόπουλος 4(1) , Λίτσιος 8 , Σιούτης 24 (4) , Κανελλόπουλος , Καλασούντας , Γεωργίου 2

Κ.Α.Π : (Κακαλιάς, Μακρής) Περδικαρης 11, Ανδρικόπουλος 2 , Κορρές 6 , Ετζιάκα 2 , Καρακατσάνης , Ζαχαράκης 5 (1) , Πρίτσος 23 (4) , Ροδοστόγλου 8 (1) , Παπουλίδης 2 , Θεοδωράκης , Σακελλαρόπουλος 4 , Τζίμης