KAFEA TERRA AEBE - We love our coffee and hope you enjoy our blend as much as we do - Νάξου 12-14, Παιανία, Τ.Κ. 19002 – Ελλάδα - Τηλ: 213 090 5500 Καλαθοσφαίρηση Αγίας Παρασκευής - Ακαδημίες Τμημάτων Μπάσκετ KAFEA TERRA AEBE - We love our coffee and hope you enjoy our blend as much as we do - Νάξου 12-14, Παιανία, Τ.Κ. 19002 – Ελλάδα - Τηλ: 213 090 5500 Καλαθοσφαίρηση Αγίας Παρασκευής - Ακαδημίες Τμημάτων Μπάσκετ

......... ΧΡΗΣΙΜΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ .........

5 ΣΤΑ 5 , ΣΕ ΜΑΤΣ ΓΙΑ ΓΕΡΑ ΝΕΥΡΑ ΟΙ ΕΦΗΒΟΙ.

Τη 5η νίκη σε ισάριθμα ματς πέτυχαν οι έφηβοι του συλλόγου μας απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα του Γ.Σ Αρίων με σκορ 63-61.
Απ το πρώτο δεκάλεπτο στο Κοντοπευκο φάνηκε ότι δε θα έχουμε εύκολο βράδυ. Οι φιλοξενούμενοι ήταν πάντα από κοντά και καμία ομάδα δε κατάφερνε να ξεφύγει στο σκορ.
Πόντο πόντο συνεχίστηκε και η υπόλοιπη αναμέτρηση. Ένα ξεσπασμα στο 3ο δεκάλεπτο μας έφερε στο +10 Αλλά και πάλι οι αθλητές του Αριωνα επέστρεψαν και μάλιστα προηγήθηκαν για 1 πόντο με 3 λεπτά να απομένουν για τη λήξη του ματς. Εκεί οι παίκτες του coach Babis Tsiantis αφυπνιστηκαν, έδειξαν χαρακτήρα και με 2 καλές άμυνες και σωστές επιλογές στην επίθεση κατάφεραν να πάρουν το 5ο ροζ φύλλο που μας διατηρεί στη πρώτη θέση του ομίλου.
ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ
Κ.Α.Π (Τσιαντης, Φωτιου) : Γαρδελης 20(2), Μιχαλόπουλος , Λουμι, Ταλιαντζης , Βουγας 6 , Μαρης 2 , Σκουλουδης 6, Ψαρράς 20(1) , Λιωνης , Σαρηγιαννης 1, Λιακοπουλος 2 , Δούμας 6